Konstruowanie i programowanie robotów z klocków lego

W „Akademii Krasnoludków” 02.03.2016 r. w grupie ” Ważniaków” z inicjatywy Pani Ewy i Pani Marzenki, odbyły się zajęcia z klockami lego. Dzieci były podzielone na 10 osobowe grupy, każde dziecko miało do dyspozycji laptop z oprogramowaniem i pudełko z klockami lego. Nauka przez zabawę jest przyjemna i skuteczna a co najważniejsze pokazuje, że zdobywanie wiedzy to pasjonująca przygoda. Powstały oryginalne konstrukcje, które dzieci wprawiły w ruch. Wszystkie dzieci wykonały zadanie. Zajęcie prowadził Pan Robert przy pomocy Pani Moniki.

DSCF7780

Największą siłą tego pomysłu są oryginalne konstrukcje z klocków Lego, które pozwalają dzieciom zgłębić konkretny problem techniczny i sprawdzić działanie modeli prawdziwego mechanizmu z którym zetknąć się będą mogły w przyszłości. Program ten pomaga dzieciom rozwijać konkretne umiejętności i praktycznie sprawdzić, jak działa otaczający je świat.

Na zajęciach dzieci poznają tajniki robotyki i programowania z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów dydaktycznych a zajęcia są wzbogacone także o interaktywne instrukcje, animacje i gry.

DSCF7792

DSCF7808

DSCF7796