Oddział zamknięty

 

Rok Szkolny 2007/2008
Grupa VI „Sprytki” to grupa popołudniowa, w której zajęcia trwają od godz. 13:00 do 18:00.
Uczęszczają do niej przedszkolaki w wieku 3,4 i 5lat. Nasze Pani to Pani Monika.

Dnia 09.10.2007 o godzinie 15:30 obchodziliśmy Imieniny „Akademii Krasnoludków”

W programie artystycznym też występowała Wiktoria z mamą.

Z okazji imienin wszystkie grupy otrzymały pluszowe zwierzaki.
No i oczywiście był przepyszny tort.

A to już wróżby andrzejkowe.

Rozpiętość wiekowa sprawia, że panuje w niej iście rodzinna atmosfera. Starsze dzieci opiekują się, pomagają „maluchom”, natomiast młodsze słuchają , biorą przykład, uczą się prawidłowych zachowań od starszych-mądrzejszych.
Już sama nazwa grupy „Sprytki” niesie w sobie zobowiązania.
Sprytek nigdy nie doprowadzi do sytuacji, w której może coś mu się złego przydarzyć. Potrafi w sposób bezpieczny bawić się, korzystać z terenu przedszkola i jego urządzeń jordanowskich. Zna elementarne zasady ruchu drogowego, których regularnie przestrzega podczas spacerów, wycieczek oraz w życiu codziennym.
Żywiołem sprytka są wszelkiego rodzaju zabawy ruchowe, ćwiczenia gimnastyczne, zabawy kołowe, tańce, aerobic. Zna zasadę „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Wie, że zdrowie to również higieniczny tryb życia.
Sprytek to nie tylko sprawne ciało, ale także wszystkie zmysły bystry wzrok, dobry słuch.
Potrafi układać wszelkiego rodzaju układanki, puzzle, dostrzec najmniejsze elementy ukryte na ilustracji, odszukać różnice między obrazkami. Rozróżnia odgłosy otoczenia przyrodniczego i społecznego. Bez problemu rozpozna po głosie swoich kolegów i koleżanki z grupy. Odróżni po dźwięku instrumenty muzyczne i ustali kolejność ich brzmienia. Zna bardzo dużo wierszy i piosenek.
Sprytek jest twórczy. Wykonuje piękne prace plastyczne m.in. kredką, farbą, wycinanką- wydzieranką. Lubuje się w ulepiankach. Konstruuje z różnego rodzaju klocków. Jego prace cechują się dużą pomysłowością i zaangażowaniem twórczym.
Sprytek bierze udział w inscenizacjach, teatrzykach i montażach słowno-muzycznych.
Jego gra nacechowana jest dużą znajomością warsztatu aktorskiego. Występował dla swoich najbliższych, Rodziców oraz ukochanych Babć i Dziadków.
Sprytek posiada rozległą wiedzę o otaczającym go świecie.
„Sprytek jest po prostu sprytny”
ZAPRASZAMY

Rok szkolny 2006/2007

Nauczycielka Pani Wanda Piechura

Spotkanie z Mikołajem 6 grudnia 2006r

A tak Sprytki żegnały przedszkole na okres wakacji. Niektóre dzieci wraz z Panią Wandą w nowym roku szkolnym rozpoczną edukację w grupie „0” , otrzymają imię Zuchy.Część dzieci pozostanie w tej samej grupie i będą miały nową Panią.