Pamiętnik Absolwenta

Mariusz Barański.

Jestem rodowitym jaworzaninem. Mam 43 lata.
Wykonuję zawód psychologa.
Ukończyłem Wydział Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Od dwóch kadencji pełnię mandat radnego Rady Miejskiej w Jaworze.
Edukację w Przedszkolu Nr 2 wspominam jako ciągłe doświadczenia aktorskie i taneczne. Pamiętam swoją niepowtarzalną rolę księcia w „Kopciuszku” gdzie tytułową bohaterką była Iwona Spilarewicz zd. Gaździcka, a tańce góralskie wiążę zawsze z Dariuszem Michalskim i jego partnerkami z drugiej pary.

Arkadiusz Gręda – lekarz.

Przedszkole Nr2 wspominam mile . Miałem zapewnioną opiekę i czułem się szczęśliwy. Najbardziej pamiętam Panią Helenkę. Panie wykazywały tyle troski i życzliwości. Mój syn Maciek też chodził do tego przedszkola.

Beata Skowron – nauczycielka.

Absolwentka lat 70-tych.Wspominam swoją ukochaną wychowawczynię Jasię Muraszko, uroczystości przedszkolne, bale , paradę na Dzień Dziecka, wszystkie dziewczynki ubrane w przepiękne suknie księżniczek. Pozostało mi wiele zdjęć i przyjaźnie, które przetrwały aż do dziś. Moja córka ukończyła to Przedszkole w tym roku i wiem że ma wiele miłych wspomnień ,które przetrwają przez lata.

Jacek Wieczorek – absolwent Przedszkola Publicznego Nr2 z roku 1974

Obecnie wicedyrektor do spraw dydaktycznych w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworze, nauczyciel matematyki.
Najmłodsza córka Oliwia również chodzi do Przedszkola Nr2.

Elżbieta Kopeć uczęszczałam do przedszkola w latach 1974-1978.

Pamiętam z przedszkola różne uroczystości i bale karnawałowe , po nich zostało mi mnóstwo zdjęć. Obecnie prowadzę kwiaciarnie ,,Gardenia:
Moja córeczka Kinga , też chodziła do tego przedszkola. Brała udział w różnych przedstawieniach i widziałam jak się rozwija intelektualnie i ruchowo. Kinga bardzo dobrze została przygotowana do szkoły, za co serdecznie Panią dziękuję.

Mama z Kingą

Monika Kaczmarek – lat 31 , nauczycielka języka niemieckiego.

Jestem mamą 5 letniego Jasia i 3 letniej Julki. Moje dzieci z przyjemnością chodzą do przedszkola. Sama dobrze wspominam swój pobyt w przedszkolu i znam na pamięć niemal wszystkie piosenki z tego okresu. Teraz często śpiewam je swoim dzieciom. Jestem zwolenniczką edukacji przedszkolnej od najmłodszych lat.

Gabriela Sadowska – 30 lat , kulturoznawca , pracownik naukowy.

Jako trzylatka nie lubiłam przychodzić do przedszkola. Mój pierwszy kontakt z przedszkolem oznaczał długie rozstania z mamą. Jednak później , kiedy już poznałam pierwsze literki , zajęcia w przedszkolu sprawiały mi coraz większą przyjemność .Kiedy sama zostanę mamą , chciałabym aby moje dziecko w przedszkolu spotkało się z taką samą dozą ciepła, życzliwości i zrozumienia , jakie było w Przedszkolu Nr2.

B.Leonowicz, E, Sulecka, W.Piechura

chodziłyśmy do przedszkola w budynku przy Legnickiej 12. Dziś jesteśmy nauczycielkami tego przedszkola. Z tamtych lat pamiętamy ogród ,w którym bawiłyśmy się w chowanego i sypialnię na poddaszu . Był to okres radosnych przeżyć.

Basia: lubiłam tańczyć krakowiaka w pierwszej parze,

Ewa: lubiłam grać na cymbałkach,

Wandzia : zjeżdżać po poręczy.

Pamiętamy bale karnawałowe i zaangażowanie rodziców.

W przedszkolu nawiązałyśmy pierwsze przyjaźnie , które trwają do dziś.

Martynka Dudek – dziś jestem uczennicą liceum.

Pamiętam jak Panie pomagały mi przetrwać chwile rozstania z mamą. Dziś lubię przyjść do przedszkola i spojrzeć na sale , co się w nich zmieniło. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczyć Panią kwiatek z uśmiechem i podziękowaniem

Karol Kołodziej, Filip Pacholczyk, Mateusz Lipski jesteśmy uczniami kl .III o profilu sportowym.

W przedszkolu lubiliśmy ćwiczenia gimnastyczne, zabawy ruchowe ,podciąganie się na linie, wspinanie się po drabinkach. Jeszcze dziś lubimy przyjść do przedszkola, opowiedzieć Panią o swoich sukcesach w szkole i pokręcić się na karuzeli w ogrodzie przedszkolnym. W przedszkolu mieliśmy swoje humory ale generalnie lubimy to Przedszkole.

Wielu naszych absolwentów w życiu dorosłym to: psycholodzy, nauczyciele, lekarze, informatycy, prawnicy, sędziowie, pracownicy naukowi, sportowcy , technicy, pracownicy różnych zawodów.

Miło jest ich spotkać po latach i dowiedzieć się , że w ich wspomnieniach coś z tamtych lat pozostało, i że utożsamiają się z naszym przedszkolem.

18.01.2007r w Teatrze Miejskim spotkałam dzieci , które już w przedszkolu ujawniły swoje predyspozycje aktorskie i zdobywały pierwsze laury. Bardzo się ucieszyłam , że w szkole doskonalą swoje umiejętności teatralne . W zespole „piąteczki” jest spora grupa naszych absolwentów min: Kinga, Wiktoria, Monika, Nikola, Sabina, Natalia, Bartek, Fabian, Wiktor. Obecnie są uczniami kl.IIb Szkoły Podstawowej Nr5 w Jaworze. Pod kierunkiem Pani Violetty Bant i Reginy Michalak przygotowały przedstawienie jasełkowe” Betlejemska dobranocka” i wystąpiły w IX Powiatowym Konkursie Kolędniczym „Jaworskie Gody”. Życzę zespołowi dalszych sukcesów. Z pozdrowieniem i uściskami dyrektor przedszkola Krystyna Korybska wraz z personelem.


Inną miłą wiadomością jest artykuł w Nowej Gazecie Jaworskiej z dnia 18.01.2007r „Szkolny konkurs recytatorski”.I nasi absolwenci , obecnie uczniowie Szkoły Podstawowej Nr5 w Jaworze , w szkolnym etapie konkursu zostali uznani za najlepszych recytatorów. Brawo! Hania Kosińska, Wiktoria Lesiak, Patrycja Wierzchanowska, Kinga Kopeć, Monika Batogowska, Bartosz Kwintiuk, Aleksandra Rożek. Z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów pracownicy przedszkola.